top of page

MEILE TULI JONN (2018)

Autor ja lavastaja: I.Ulst

Maarika on hea ja sõnakuulelik väike tüdruk. Kui tema koju uus köögimööbel saabub, ilmub koos mööbliga ka üks isevärki tegelane. Kummalisel kombel muutub Maarika ühtäkki kiuslikuks ja jonnakaks. Pahandust on palju ja isegi koduloomad pööravad omavahel tülli.  Kas nii jääbki?

 

Lõbusat lastelugu mängib Alle-Saija Teatristuudio. Muusika autor Ingrid Ulst, aranzeering Vootele Aer. Tantsuseaded Reelika Poroson.

Tegelased:

Maarika - STEFFI-CARLOTTA PUKK

Veronika - DORIS PAVLOV

Johannes (Jonn) - JAANIKA ULST

Vanaema - IMBI PALLO

Koer Murka - TIINA NEEVE

Kass Miisu - AGNES MORITZ

Hiir Liisu - ADELE VEEBEL

MEILE TULI JONN (2018)

Autor ja lavastaja: I.Ulst

Maarika on hea ja sõnakuulelik väike tüdruk. Kui tema koju uus köögimööbel saabub, ilmub koos mööbliga ka üks isevärki tegelane. Kummalisel kombel muutub Maarika ühtäkki kiuslikuks ja jonnakaks. Pahandust on palju ja isegi koduloomad pööravad omavahel tülli.  Kas nii jääbki?

 

Lõbusat lastelugu mängib Alle-Saija Teatristuudio. Muusika autor Ingrid Ulst, aranzeering Vootele Aer. Tantsuseaded Reelika Poroson.

Tegelased:

Maarika - STEFFI-CARLOTTA PUKK

Veronika - DORIS PAVLOV

Johannes (Jonn) - JAANIKA ULST

Vanaema - IMBI PALLO

Koer Murka - TIINA NEEVE

Kass Miisu - AGNES MORITZ

Hiir Liisu - ADELE VEEBEL

LAVASTUSED MÄNGUKAVAS

ARENGUVESTLUS (2018)

Autor ja lavastaja: I.Ulst

Kohvinurgas kohtuvad kolm rahulolematut kontoritöötajat: pensionieelikust personali-töötaja Larissa, tülpinud keskastmejuht Erika ja naiivne esoteerikust infosekretär Juta. Kõigil on oma mured ja kiiksud, mida kohvinurgas jagatakse. Lisaks on kontoris käimas arenguvestlused, millega igal naisel on oma suhe. 

Kaasaegse kontorikomöödia toob lavale Alle-Saija Teatristuudio. Osades:

Larissa - KARIN ULST või LEILI GRIBOVA

Erika - DORIS PAVLOV või MERIKE INGVER

Juta - JAANIKA ULST või INGRID ULST

Arenguvestlus_poster.jpg

Autor: Émile Zola

Dramatiseerija, lavastaja: Ingrid Ulst

Kunstnik: Ingrid Ulst

Koreograaf: Andre Laine

Heli-ja valguskunstnik: Hanno Teppo

See on lugu kauplemisest, rahast ja võimust. Kauplemisest kaupadega, kuid ka inimsuhetega. “Daamide Õnn” on kaubamaja, mis odavmüükide ja osava reklaamiga ümberringi olevad pikaaegsed väikepoed välja suretab ja nende arvelt oma võimu laiendab, rajades teed massikaubandusele ja tarbimiskultusele. See on ühtlasi lugu noore naise Denise'i kujunemisest kaubandusvõitluse ja muutunud kauplemistavade maailmas. Vana versus uus, staatiline versus dünaamiline. Lõpuks võidab majandusloogika kohaselt ikkagi vajadus muutuda ja aja muutunud nõudmistega sammu pidada. Ainus, mis majandusloogikale ei taha alluda, on süda.

Laval: DORIS PAVLOV (Denise), ARGO PEETMAA (Octave Mouret), IMBI PALLO (proua Aurélie), HEIKI LILL (Bouthemont), JAANIKA ULST või MERIKE TORM (Clara Prunaire), TIINA NEEVE või MERIKE TORM (Marguerite Vadon), MEELIS VAHTRAMÄE (Baudu / Parun Hartmann), LIIVIA VAAS (Henriette Desforges), HELIN VILL või KARIN ULST  (krahvinna de Boves), INGRID ULST (proua Marty).

 

Etendus on kahes vaatuses ja kestab orienteeruvalt 2,5 tundi. Esietendus 1. aprillil 2023 Alle-Saija Teatritalus.

DAAMIDE ÕNN (2023)

VIIMASED (2020)

Autor ja lavastaja: I.Ulst

"Viimased" on Vene viimase tsaariperekonna tütarde lugu. Kui enamasti on Nikolai II-ga seotud näidendites põhiteemadeks tsaariperekonna traagilise lõpu lugu, samuti tsaariperega seotud ajaloolised isikud (nt Rasputin, Mathilde Kšessinskaja, jne), siis see lugu on neist neljast tüdrukust, kes on pigem olnud tagaplaanil. See on lugu neljast vene viimasest suurvürstinnast ja nende (elamata) eludest, taustaks keerulise kaasaja sündmused Venemaal.

Autor ja lavastaja: Ingrid Ulst
Mentor: Ain Saviauk
Laval Alle-Saija Teatristuudio: Jaanika Ulst (Tatjana), Agnes Moritz-Kool / Tiina Neeve (Maria), Doris Pavlov (Anastassia), Helin Vill / Ingrid Ulst (Olga), Merike Ingver / Liivia Vaas (Aleksandra Fjodorovna), Karin Ulst (Olga Aleksandrovna), Imbi Pallo (Rita Hitrovo), Leili Gribova / Liivia Vaas (Anna Võrubova)

Esietendus 7. märtsil 2020 kl 19:00 Alle-Saija Teatritalus.

Viimased poster_UUS.jpg

NAISEVÕTT (2021)

Autor: N.Gogol

Dramatiseerija ja lavastaja: I.Ulst

Helikunstnik: Hanno Teppo

"Naisevõtt" on pealtnäha lihtne ja lõbus lugu sellest, kuidas üks kaupmehetütar lõpuks mehele saab. Nagu heas mehelesaamise loos ikka, on siingi kohal kosjamoor, intriigid ning omavahel konkureerivad väärikad ja veelgi väärikamad peigmehekandidaadid. Lõpuks juhtub see, mis peab - see tähendab, et pruut ja peigmees pannakse paari. Siiski, lihtsakoelist naisevõtulugu pikemalt jälgides saab selgeks, et see on kõike muud kui lihtne. Lugu sõidab inimlike pahede ameerika mägedel üles ning alla, neid vaheldumisi välja naerdes ja halvaks pannes. Üleküpsenud, aga pealiskaudne pruut mängib oma noorte õetütarde survel pidevalt abiellumise mõttega, samas kui õetütarde eesmärgiks on võimalikke peigmehi sorteerides nende sotsiaalne staatus ja materiaalsed hüved. Peigmeesteplejaad on värvikirev, kuid peaaegu igaühel neist on pahed, mis väljanaermist väärivad: ennast püütakse näidata kellegi teisena, eetika puudumist kompenseeritakse libeda keelega ning jämedust õigustatakse tähtsa töökoha ja ajapuudusega. Isegi esmapilgul igati meeldiv ja viisakas ametnikuhärra vaevleb pideva otsustusvõimetuse käes ning ei ole suuteline oma elu eest vastutust võtma. Ootuspäraselt ei hiilga eetikaga ka kosjasobitajad, kes üksteise võidu paaripaneku tuhinas ei põlga alatuid võtteid, et vaid igapäevane leivateenistus alles jääks. Lühidalt, kõik tegelased on ühel või teisel moel pisut pöörased ning seda on kokkuvõttes ka lugu ise. Loos saavad kinnitust vanasõnad, et kõik ei ole kuld, mis hiilgab ja igal oinal on oma mihklipäev.

 

Laval: LIIVIA VAAS (Agafia Tihonovna), HELIN VILL (Arina Panteleimonovna), INGRID ULST (Albina Panteleimonovna), GUNNAR VASEMÄGI (Podkoljošin), ARGO PEETMAA (Kotškarjov), DORIS PAVLOV (Fjokla Ivanovna), MEELIS VAHTRAMÄE (Munne), HENNU KRUKOV (Anutškin), AIVO KIKERMAN (Ževakin), IMBI PALLO võI MERIKE TORM (Polina / Dunja).

 

Etendus on kahes vaatuses. Esietendus 9. oktoobril 2021 kl 19:00 Alle-Saija Teatritalus.

Piibujutud plakat.jpg

PIIBUJUTUD (2021)

Autor ja lavastaja: I.Ulst

 

"Piibujutud" koosneb kolmest lõbusast lühiloost. Volli on tavaline mitte kõige terasem vanamees, kes ajab asju iseenda tarkusest ja on kuraasi täis. Seda muidugi seni, kuni silmapiirile ilmub tema kuri naine Vanda, kellele juba vastu ei vaielda. Siis muutub Volli väga murelikuks. Õnneks ei ole Volli oma mures üksi, sest tal on ka naabrimees Värdi - meie aja Joosep Toots, kelle pea lõikab nagu koorelahutaja. Laval Imbi Pallo (Volli), Liivia Vaas (Vanda) ja Karin Ulst (Värdi). Autor ja lavastaja Ingrid Ulst.

Esietendus 30. jaanuaril 2021 kl 19:00 Alle-Saija Teatritalus.

Etenduse pikkus 45 minutit. Lavastus, mille kõiki kolme lühilugu saab mängida ka eraldi, sobib hästi tellimiseks sisustama rahvaüritust, perekondlikku täht-sündmust, asutuse või kollektiivi koosviibimist.

Naisevõtt plakat.jpg
Daamide Õnn_poster 2023.jpg

KOLL KALLI (2022)

Autor: Vladislav Korzets

Lavastaja ja kunstnik: Ingrid Ulst

Heli-ja valguskunstnik: Hanno Teppo

Miks peab üks õige koll vihkama päeva ja armastama ööd? Miks kole on ilus ja ilus on kole? Kes seletaks, kuidas on päriselt?

 

Koguperelavastus "Koll Kalli" on humoorikas ja südamlik lugu kollipoiss Kallist, keda huvitab inimeste maailm, mis kollidele on vastik. Kalli on andekas koll ja vanemad panevad ta kollikooli. Seal leiab ta endale sõbra, kuigi kollidel ei ole ju sõpru ... või on? Ja kui kollil on juba sõber, siis kas see tähendab, et ta võiks valida hoopis inimeste maailma?

 

Laval Alle-Saija Teatristuudio:

DORIS PAVLOV- Kalli

MERIKE TORM - Kalli ema / Muhkel

LIIVIA VAAS - õpetaja

'TIINA NEEVE - Kolentin

INGRID ULST - Kalli isa / Ullu

Etendus on ühes vaatuses ja kestab orienteeruvalt 1 tund. Esietendus 12. märtsil 2022 Alle-Saija Teatritalus.

Koll Kalli_poster.jpg

KÜLLUSLIKU ELU ÕPETUS

(2022)

Raha pole elus tähtis. Või on? Aga sellisel juhul ... kust saaks pappi? Kirjutada filmistsenaarium ja loota, et sellest saab kassahitt Johnny Deppiga peaosas? Oodata veebruarikuud, sest siis saab kogu pere eelarve jagada ainult kahekümne kaheksa päeva vahel ja kokkuhoid missugune? Lõhkuda raamaturiiul ja küpsetada saepurust leiba, sest siis ei pea toidu peale kulutama? Või hoopis panustada lotovõidule? Õnneks on meie hulgas ka mõni üksik, kes oskab õigesti elada ja sellistele banaalsustele ei mõtle. Elama peab, mitte hallitama!

 

Lavastuse aluseks on A.Kivirähki "Kuus monoloogi raha asjus". Laval jagab lahket õpetust Gunnar Vasemägi. Loo on monovaatemänguks seadnud ja lavastanud Ingrid Ulst. Lavastuse mentoriks on Ain Saviauk. Lavameistriks on Aivo Kikerman. Helikunstnik Hanno Teppo.

Esietendus 17. juunil 2022 Alle-Saija Teatritalus.

Küllusliku elu õpetus_puhas.jpg
bottom of page