top of page

TEATRISUVI 2024 LAVASTUSED

Vino veritas.jpg
Hingevärvid.jpg

SINISE KONNA NAHK EHK VINO VERITAS

Autor: David MacGregor

Lavastaja: Ain Saviauk

Laval Seasaare Teater: Reet Raudsepp, Ane Purgas, Andrus Novoseltsev (külaline), Margus Mankin (külaline)


Perekonnasõbrad valmistuvad minema Halloweeni peole ja maitsevad enne seda Peruust toodud veini, mis on tuntud kui tõeseerum. Kuidas elada edasi, kui ollakse üksteise vastu ausad? Kas mäletada või unustada?

Etendus Alle-Saija Teatritalus 7. juunil 2024 kl 20.00 

KES SAAB NOORUST KEELATA, KUI TA TAHAB HÕISATA!

Lavastus põhineb eakatega läbi viidud intervjuudel, milles eakad rääkisid oma noorusajast. Nendest põimiti kokku südamlik ja lustakas lugu, mis sobib vaatamiseks kõigile. Noortele selleks, et saada selgeks, milline oli noorus vanasti ja eakatele selleks, et meenutada, kas noorus ikka oli selline.

 

Lavastus on Tõrva noorteteatri Hingevärvid ühislooming.

 

Lavastaja: Romet Piller

Kava ja plakat: Taavi Kärt

Liikumine: Kerli Vessin 

Laval: Hanna-Liisa Starke, Ruben Rahnu, Marilin Hindre, Kärt Karu, Marta Purga, Karl Arkadi Kõvask, Arabella Kruuse, Adriana Orlov, Laura Lõoväli, Kert Glaser.

Etendus 3. juulil 2024 kl 19.00 Alle-Saija Teatritalus

PIKK TEE KOJU

“Kui mina oma kohust täidan, siis oleks, Jumal, sinu kohus seista minu kodu, naise ja laste eest...”

Suvelavastus põhineb Oskar Kruusi ajaloolisel romaanil "Aeg atra seada", mis jälgib rahvusliku ärkamise ühe vähemteada juhi, Kanepi kandis elanud ja tegutsenud põllumehe Märt Miti elu ning saatust. Talurahva õiguste kirgliku eestkõnelejana sattus Mitt Vene tsaarivõimu ja Balti erikorda nautinud saksa mõisnike arveteklaarimise tõmbetuultesse, pidi kodutalust põgenema ja taluma tagakiusamist ning ebaõiglust. Ebaõiglust, mis näis liiga ränk kanda. Sest tee koju, kuhu ei või minna, näib alati liialt pikk...

 

Autor: Oskar Kruus

Dramatiseerija ja lavastaja: Tarmo Kruus

Muusikajuht: Annika Rahnu

Kunstnik: Ingrid Ulst

Helikunstnik: Hanno Teppo

Lavameister: Aivo Kikerman 

Laval Alle-Saija Teatristuudio ja Pajusi Teater: Heiki Lill, Meelis Vahtramäe, Merike Torm, Tiina Neeve, Imbi Pallo, Doris Pavlov, Aivar Natus, Diana Tuul, Ingrid Ulst, Marek Ranne, Taavo Vellend, Jaanika Ulst, Timo Kikas, Martin Tiideberg

Etendus on kahes vaatuses. Pilet 15 EUR, sooduspilet 12 EUR (pensionärid, õpilased, grupid suuruses 15 ja enam inimest).

Etendused 19., 20., 21., 23., 24., 27., 28. ja 31. juulil 2024 Alle-Saija Teatritalus ning 2. ja 3. augustil 2024 Pajusi Rahvamaja juures.

Pikk tee koju.jpg
bottom of page