top of page

TEATRISUVI 2023 LAVASTUSED

ARMASTUS JA SUNNITÖÖ (2022)

A.H.Tammsaare "Tõde ja õigus" V osa ainetel 

 

Dramatiseering: Tarmo Kruus

Lavastajad: Ingrid Ulst ja Tarmo Kruus

Muusika: Annika Rahnu

Helikunstnik: Hanno Teppo

Üksik rändaja tuleb Vargamäele. Ta asub elama oma isa juurde sauna ning hakkab Vargamäe maadel rasket tööd tegema. Kuigi ta on perepoeg, kes linnas härrasmehe elu elanud, on ta oma tahtel siin kidural maalapil vabatahtlikku sunnitööd tegemas, nagu ta seda ise nimetab. Vargamäe soode ja rabade keskele leiab tee teinegi rändaja, keda kannustab armastus. Nende saatused on omavahel seotud, nagu need on seotud ka Vargamäe ja selle uue põlvakonnaga, kes siin põldudel tööd rühmab, elab ning armastab. 

A.H.Tammsaare suurteose "Tõde ja õigus" V osa ainetel loodud Alle-Saija Teatristuudio suvelavastus "Armastus ja sunnitöö" on ennekõike armastuse lugu. Kuigi see on ka tagasipöördumise, leppimise ja töörügamise lugu, on  kandvaks teemaks siiski armastus, selle otsimine ja leidmine. Indrekule on andnud põhjuse tagasi Vargamäele pöörduda just (õnnetu) amastus ja Tiina järgneb talle just armastust otsides. Andres leiab veel vanas eas endas alandlikkuse ja armastuse, mille arvas ammu kadunud olevat. Pearut ei jäta aga isegi eluõhtul maha armastus rehnuti vastu ja igatsus suguseltsi kestmisest. Armastust kogevad selle erinevates vormides ka teised tegelased. Loost ei puudu armastus maa vastu, armastus töö vastu, noor armastus ning armukolmnurk. Vargamäe-lugu on nii tuttav, eestlaslikult lihtne ja samas keeruline. Olgu, kuidas on, aga külmaks ei jäta ta kedagi.
 

Osades: Merike Torm (Tiina), Marek Ranne (Indrek), Meelis Vahtramäe (Andres), Liivia Vaas (Maret), Heiki Lill (Sass), Mikk Sügis (Oskar), Johanna Johanson (Elli), Kent Joosep (Ott), Aivar Natus (Pearu), Timo Kikas (Karla), Doris Pavlov (Juuli), Diana Tuul (Iida), Jaanika Ulst (Helene), Imbi Pallo (Roosi), Martin Tiideberg (Eedi)

Armastus ja sunnitöö plakat_2023.jpg

ROOTSI ONU. KA VAESED NAERAVAD (2023)

Autor: Virve Osila
Lavastaja: Aavo Soots
Heli/valgus: Mardo Leikman
Laval KaRakTer Teater: Ille Limberg (Maali), Heiki Veermets (Juhan), Tanja Zalite (Lonni), Hannes Tiinas (Leonhard), Tuuli Puust (Britta), Kaido Piiroja (Kalev).

Kodumaise näitekirjaniku Virve Osila komöödia räägib 1990ndate värvikast maaelust. Läbi tervendava huumori lahatakse tolle aja raskusi ning rõõme. Sündmustiku käivitab Rootsist kodumaale saabunud onu, kes on raudse eesriide taga viibinud 50 aastat. Tema kodusolekust saab alguse eestlaste avanemine ning vaba liikumine maailmas. Etendus on kahes vaatuses.

Rootsi onu.jpg
bottom of page