TEATRISUVI 2021 LAVASTUSED

PRINTSESS MOON (2020)

Autor ja lavastaja: Ingrid Ulst

Viktooria on väike maakuningriik, kus lihtsad ja toredad inimesed elavad oma rahulikku igapäevaelu. Ühel päeval tuleb aga teade, et Viktooria peab korraldama järgmise printsesside maailmameistrivõistluse, kus võistlevad kõige tähtsamad printsessid üle maa. Ka Viktooria peab omalt poolt printsessi võistlema saatma. See aga tähendab kuningriigi jaoks suurt probleemi, sest seal pole ühtegi printsessi. Kuid suur võistlus on ukse ees ja uhked printsessid kohe Viktooriasse jõudmas ...

Muusikaline koguperelavastus "Printsess Moon" on lõbus ja liikuv fantaasialugu, mille toob välja Alle-Saija Teatristuudio. Autor ja lavastaja: Ingrid Ulst. Muusika autorid: Ingrid Ulst ja Tiit Saluveer. Kunstnik: Elise Nigul. Liikumisjuhid: Ingrid Ulst ja Jaanika Ulst. Osades: Hennu Krukov (kuningas Viktor), Merike Ingver (proua Põllulill), Johanna Johanson (Moon), Aivo Kikerman (ülemteener härra Mauri), Argo Peetmaa (krahv Pipar), Jaanika Ulst (koolipreili Vinegar), Gunnar Vasemägi (tantsuõpetaja härra Pierrot), Karin Ulst (õuedaam Matilda), Imbi Pallo (õuedaam Klaara), Ingrid Ulst (õuedaam Tamara), Agnes Moritz-Kool (printsess Pojeng), Doris Pavlov (printsess Roos), Susanna Johanson (printsess Lumikelluke), Tuuli Rindemaa (proua Okas), Liivia Vaas (Lumekuninganna), Meelis Vahtramäe (Päikesekuningas), Steffi-Carlotta Pukk, Adele Veebel, Getrin Sikk ja Heleriin Ingver (jäähaldjad). Kaasa teevad Kirsi Ponitalu ponid.

 

Printsess Moon poster_UUS.jpg

KEISERLIK KOKK (2020)

Autor: Andrus Kivirähk. Lavastaja Maie Ramjalg.

Kuidas jääda rasketel aegadel inimeseks? 1950ndate Nõukogude Eestis on maailm muutunud kohati naeruväärseks ja inimesed selle sees veel naeruväärsemaks. Ka kirjandusinimesed. Ja keset ümbritsevat klounaadi üritavad põlu alla pandud Tuglased oma väikeses oaasis jääda iseendaks ja säilitada tunnet, et vana maailm on ikka veel olemas. „Keiserlik kokk“ on Tuglase viimane novell.

Laval Jõelähtme Lava Grupp: Heiki Lilienthal, Taimi Saarma, Elgi Roosfeld, Tiit Tammesson, Marko Raudlam, Priit Põldma. Heli ja valgus: Urmas Kingsepp.

Etendus on kahes vaatuses. Pilet 8 EUR.

Keiserlik kokk poster.jpg

SVIIT SÜNNIPÄEVAKS (2019)

 

Autor: Robin Hawdon.

Tõlkija: Jüri Karindi

Lavastaja Janno Puusepp

Laval: Kristiina Metsanurk, Katrin Kivi, Veiko Saago, Andrus Novoseltsev, Roland Novoseltsev.

 

Võtke kaks hotellituba, mis on juhtumisi ühendatud. Lisage kaks paari, kes on pimekohtingul. Segage natuke, et mõlemad kohtaksid valet inimest ja tehke asi keerulisemaks, lisades entusiastliku kuid segaduses toateenri ja teil on täiuslik retsept kaoseks. Serveerida hädavalede ja situatsioonidega, mis peategelasi katastroofi poole juhivad. Hotelli kõige ilusam tuba ootab Teid!

Teatriõhtu Vilde Teatri komöödiaga, mille juurde pakume ka kehakinnitust. Piletihinna sees on õhtuoode Kalda Loodustalu suurepärasest köögist. Menüüs on pokaalisalat, võileib omaküpsetatud leivast, koogiassortii, kohv, tee ja maitsevesi. Pileti hind on 16 EUR. Pileteid saab osta vaid ettetellimisega, saates oma soovi meili teel (info@alle-saija.ee) või teatritalu e-poe kaudu ja tasudes vähemalt 50% õhtu maksumusest ette. Rohkem infot tel. 50 29 724. Kohtade arv on piiratud!

Sviit sünnipäevaks.jpg

NISKAMÄE NAISED ... MEHED KA (2020)

Autor: Hella Wuolijoki. Dramatiseering: Jürgen Kajak. Lavastaja Tea Merivald.

Lavastuses põrkuvad kaks teravalt erinevat maailmavaadet - vanema põlve harjumustes ja traditsioonides põlistunud maa-armastus ja noorema põlve uuendusmeelsus, mis oma tahte ja tunnete järele püüab elada. Niskamäe on Soome Häme suurtalu, kus maksab vaid vanaperenaise sõna. Ja vanaperenaise elumõte on, et Niskamäe peab põlvest põlve jääma endiselt suureks ja vägevaks taluks, kuhu poole aukartuses vaatavad kõigi silmad ja kus tema lapselapsed on peremeesteks. Vanaperenaine teab, millist ohvrit see nõuab inimestelt: Niskamäe vägevus vajab raha ja pojad naisi kosides kosigu esmajoones kaasavara ja alles siis mõelgu südameasjadele. Perenaised neelaku alla kibedus ja solvumine, kui mehed käivad külas hellust otsimas. Tehku seda, kui nad teisiti ei või, aga Niskamäe jäägu Niskamäeks. Uut põlvkonda esindab linnast tulnud kooliõpetaja preili Ilona. Ta tuleb ümbruse kivinemisse nagu värske ilmutus. Tema ei arvesta vanade eelarvamustega, külakoha moraaliga, kohalike kommetega. Ilona nooruse värskus mõjub rabavalt kogu ümbrusele ja küla keelepeksul on ainet. Siis sünnib veel midagi rabavamat: Niskamäe noor peremees Aarne armub Ilonasse ja mis veel hullem - leiab ka vastuarmastust!

Lavastaja assistent: Maire Sillavee
Muusikalised kujundajad: Andres Ükskask ja Matis Prostang
Tantsuõpetaja: Merle Sillavee
Laval Salme Vallateater: Epp Petrov, Viljar Merivald, Tea Merivald, Kaidi Ottis, Ivi Saar, Helle Timm, Annika Ellervee, Marko Vakrõm, Margus Lepik, Marika Sark, Raimond Maasik, Rein Timm, Anne Jõgi, Anni Veskinõmm, Sirje Lember, Liili Leppjanen, Mare Poopuu, Kristel Himmist, Kristiina Prants, Meelis Raaper, Tarvo Veskinõmm, Sander Kask, Henrik Veskinõmm, Tõnis Saar, Raivo Kaseorg, Jaan Prants, Arvo Kereme.

Etendus on kahes vaatuses. Pilet 10 EUR.

KOMÖÖDIAÕHTU (2021)

 

Alle-Saija Teatristuudio ja Albu Rahvateatri lõbus ühine teatriõhtu etendustega "Piibujutud", "Ära viska mind ära!" ja "Kooselu seadused" pakub nalja ja äratundmisrõõmu elust enesest.


Alle-Saija Teatristuudio uuslavastus "Piibujutud" koosneb kolmest lõbusast lühiloost. Volli on tavaline mitte kõige terasem vanamees, kes ajab asju iseenda tarkusest ja on kuraasi täis. Seda muidugi seni, kuni silmapiirile ilmub tema kuri naine Vanda, kellele juba vastu ei vaielda. Siis muutub Volli väga murelikuks. Õnneks ei ole Volli oma mures üksi, sest tal on ka naabrimees Värdi - meie aja Joosep Toots, kelle pea lõikab nagu koorelahutaja. Laval Imbi Pallo (Volli), Liivia Vaas (Vanda) ja Karin Ulst (Värdi). Autor ja lavastaja Ingrid Ulst. Alburahva Teatri lavastuste autor ning lavastaja on Küllike Veede, laval Merike Kernu ja Küllike Veede.

Õhtu lõpeb orienteeruvalt 21:30. Lisaks teatrile pakume etenduste vahele ka kehakinnitust. Piletihinna sees on õhtuoode Kalda Loodustalu suurepärasest köögist. Menüüs on pokaalisalat, võileib omaküpsetatud leivast, koogiassortii, kohv, tee ja maitsevesi.

Pileti hind on 15 EUR. Pileteid saab osta vaid ettetellimisega, saates oma soovi meili teel (info@alle-saija.ee) või teatritalu e-poe kaudu ja tasudes vähemalt 50% õhtu maksumusest ette. Rohkem infot tel. 50 29 724. Kohtade arv on piiratud!

Niskamäe poster.jpg
Komöödiaõhtu 2807.jpg

MAHAJÄETUD KÜLA (2021)

 

See on lugu kõlbluskonfliktidest inimeste vahelistes suhetes ühes tühjaks jäänud Eestimaa külas. On vaid Hundilageda talu, mis soo serval ainsana püsti seisab ja kus inimesed püüavad oma igapäevase eluga hakkama saada.

Autor Ardi Liives. Lavastaja ja kujundaja Sirje Hendrikson.

Laval Mädara Külateater: Märt Pärnoja (Hundilageda Johannes), Ain Pertel (Ilmar), Helmut Bachman (Viktor), Krista Mustonen (Helmi), Birgit Pajumäe (Eha).

Mahajäetud küla.jpg