TEATRISUVI 2022 LAVASTUSED

ARMASTUS JA SUNNITÖÖ (2022)

A.H.Tammsaare "Tõde ja õigus" V osa ainetel 

 

Dramatiseering: Tarmo Kruus

Lavastajad: Ingrid Ulst ja Tarmo Kruus

Muusika: Annika Rahnu

Helikunstnik: Hanno Teppo

Üksik rändaja tuleb Vargamäele. Ta asub elama oma isa juurde sauna ning hakkab Vargamäe maadel rasket tööd tegema. Kuigi ta on perepoeg, kes linnas härrasmehe elu elanud, on ta oma tahtel siin kidural maalapil vabatahtlikku sunnitööd tegemas, nagu ta seda ise nimetab. Vargamäe soode ja rabade keskele leiab tee teinegi rändaja, keda kannustab armastus. Nende saatused on omavahel seotud, nagu need on seotud ka Vargamäe ja selle uue põlvakonnaga, kes siin põldudel tööd rühmab, elab ning armastab. 

A.H.Tammsaare suurteose "Tõde ja õigus" V osa ainetel loodud Alle-Saija Teatristuudio suvelavastus "Armastus ja sunnitöö" on ennekõike armastuse lugu. Kuigi see on ka tagasipöördumise, leppimise ja töörügamise lugu, on  kandvaks teemaks siiski armastus, selle otsimine ja leidmine. Indrekule on andnud põhjuse tagasi Vargamäele pöörduda just (õnnetu) amastus ja Tiina järgneb talle just armastust otsides. Andres leiab veel vanas eas endas alandlikkuse ja armastuse, mille arvas ammu kadunud olevat. Pearut ei jäta aga isegi eluõhtul maha armastus rehnuti vastu ja igatsus suguseltsi kestmisest. Armastust kogevad selle erinevates vormides ka teised tegelased. Loost ei puudu armastus maa vastu, armastus töö vastu, noor armastus ning armukolmnurk. Vargamäe-lugu on nii tuttav, eestlaslikult lihtne ja samas keeruline. Olgu, kuidas on, aga külmaks ei jäta ta kedagi.
 

Osades: Merike Torm (Tiina), Marek Ranne (Indrek), Meelis Vahtramäe (Andres), Liivia Vaas (Maret), Heiki Lill (Sass), Mikk Sügis (Oskar), Johanna Johanson (Elli), Kent Joosep (Ott), Aivar Natus (Pearu), Timo Kikas (Karla), Doris Pavlov (Juuli), Diana Tuul (Iida), Agnes Moritz-Kool (Helene), Imbi Pallo (Roosi), Tõnis Pihus (Eedi)

Armastus ja sunnitöö plakat 2.jpg
Tammsaare Teater.jpg

ORKAAN VÕILILLEDES (2022)

 

Autor: Andrei Anissimov
Tõlkija: Jaak Ulman
Lavastaja: Reet Paavel
Osades: Jaanis Valk, Jana Volke, Galina Tikerpuu, Kristo Klausson
Kostüümid, lavakujundus: Jana Wolke
Valgus, muusika: Reet Paavel
Tehniline töö: Kristo Klausson

“Orkaan võililledes“ on tragi-koomiline detektiivlugu. Lihtne eestlane, prostoi venelane, intelligent sakslane - aga lugu on keeruline. Kui kaugele me oleme valmis kellegi või millegi nimel minema? Ja mida meil üldse vaja on, et olla õnnelik ja rahul? Ei oska vastata? Tulge meiega orkaani keskmesse! Üks asi on igatahes kindel, nagu ka laulusõnad ütlevad: "... ei keela maailm mulle päiksekiirt ...".

 

Etendus on 1 vaheajaga ja kestab 2 tundi. Pilet 12 EUR.

TEATRIÕHTU HÄÄDEMEESTE HUVITEATRIGA

 

Laupäeval, 30. juulil kl 18:00 saab Alle-Saija Teatritalu erinevates mängukohtades näha Häädemeeste Huviteatri etendusi.

 

Lavastuse "Jutt Jumala õige" alapealkiri on "... sünnipäev Jumalaga". See on südantsoojendav lugu kõige isiklikematest tunnetest, headusest ja kurjusest ning üksindusest. Või hoopis sõprusest? Teksti autor on Miina Piir, lavastaja Aire Koop. Laval Marju Aasma ja Eve Koppel.

 

Lavastus "Eriline juhtum peaaegu tavalisel päeval" on Tšehhovi lühilugude ainel lugu lihtsatest-tavalistest inimestest, justkui tähtsusetutest asjadest, mille osaks on humoorikad-lõbusad olukorrad koos tantsu ja naeruga. Ja nagu elus ikka, juhtub sekka ka natuke kurbust ja kaastunnet, sest alati on hetki, kus tunneme, et elu võib vahel olla ebaõiglane ja kellelgi võinuks paremini minna! Tekstide seadja ja lavastaja: Aire Koop. Tantsuõpetaja: Eve Koppel. Laval Häädemeeste Huviteatri trupp.

Teatriõhtu pilet 10 eurot.

Häädemeeste poster.jpg
Komöödiaõhtu 03082022.jpg

KOMÖÖDIAÕHTU 03.08.2022 kl 19:00

 

3. augustil kl 19:00 toimub Alle-Saija Teatristuudio ja Avinurme Suveteatri lõbus ühine teatriõhtu etendustega "Lõpuks ometi uudis", "Pruut ja lehm" ning "Piibujutud" pakub nalja ja äratundmisrõõmu elust enesest.


Alle-Saija Teatristuudio lavastus "Piibujutud" koosneb kolmest lõbusast lühiloost. Volli on tavaline mitte kõige terasem vanamees, kes ajab asju iseenda tarkusest ja on kuraasi täis. Seda muidugi seni, kuni silmapiirile ilmub tema kuri naine Vanda, kellele juba vastu ei vaielda. Siis muutub Volli väga murelikuks. Õnneks ei ole Volli oma mures üksi, sest tal on ka naabrimees Värdi - meie aja Joosep Toots, kelle pea lõikab nagu koorelahutaja. Laval Imbi Pallo (Volli), Liivia Vaas (Vanda) ja Karin Ulst (Värdi). Autor ja lavastaja Ingrid Ulst. 

Õhtu lõpeb orienteeruvalt 21:00. Lisaks teatrile pakume etenduste vahele ka kehakinnitust. Piletihinna sees on õhtuoode Kalda Loodustalu suurepärasest köögist. Menüüs on pokaalisalat, võileib omaküpsetatud leivast, koogiassortii, kohv, tee ja maitsevesi.

Pileti hind on 16 EUR. Pileteid saab osta vaid ettetellimisega teatritalu e-poe kaudu ja tasudes õhtu maksumuse ette. Rohkem infot tel. 50 29 724. Kohtade arv on piiratud!

METSAÕHTUSÖÖGIGA TEATRIÕHTU 27.08.2022 kl 18:00

 

Laupäeval, 27. augustil toimub Alle-Saija Teatritalus eriline teatriõhtu! Vaadata saab palju kiitust kogunud ajaloolist draamat "VIIMASED". Enne vaimutoidu kallale asumist saavad vaatajad aga kaasa teha väikese jalutuskäigu teatritalu metsa, mis on muutunud suveõhtuseks metsarestoraniks. Seal pakub Kalda Loodustalu kehakinnituseks venepärast õhtusööki.

Programm:
17:45 kogunemine teatritalus ja jalutuskäik "metsarestorani"
18:00 kolmekäiguline õhtusöök
20:00 etendus "VIIMASED" teatrisaalis

 

Etenduse toob lavale Alle-Saija Teatristuudio (Helin Vill, Jaanika Ulst, Agnes Moritz-Kool, Doris Pavlov, Merike Ingver, Liivia Vaas, Karin Ulst, Imbi Pallo), autor ja lavastaja Ingrid Ulst, helikunstnik Argo Peetmaa, valguskunstnik Gunnar Vasemägi. "Viimased" on Vene viimase tsaariperekonna tütarde lugu. See on lugu neljast vene viimasest suurvürstinnast ja nende (elamata) eludest, taustaks keerulise kaasaja sündmused Venemaal.

 

Õhtusöögi menüüs on köögiviljasupp pelmeenidega, kalamarja-pannkoogitort, kasukas, bitkiid ahjus küpsetatud pudru ja köögiviljaga, hapukurk, taluleib, maitsevõided, kihiline pokaalimagustoit, samovaritee, kohv ja meejook, klaasike kanget mokatäie magusaga.

 

Õhtu hind 40 EUR/inimene. Osaleda saab vaid eelregistreerimisega teatritalu e-poe kaudu või meili teel (info@alle-saija.ee) ja tasudes vähemalt 50% õhtu maksumusest ette. Rohkem infot tel. 50 29 724. Kohtade arv on piiratud!

Metsaõhtusöögi poster_2708_huge.jpg

KOGUPERE METSATEATER

 

Alle-Saija Teatritalu metsateatris saab kolmel korral näha kahest toredast etendusest koosnevat kogupereteatrit: Pajusi Teatri "Kassike ja kakuke" ning Alle-Saija Teatristuudio "Koll Kalli".

"Kassike ja kakuke on lõbus lugu sellest, kuidas kassike ja kakuke hakkavad igavusest erinevaid kehaosasid vahetama ja jõuavad lõpuks arusaamisele, et enda omad on ikka kõige paremad. Autor E.Valter, lavastaja L.Krass.

 

"Koll Kalli" on humoorikas ja südamlik lugu kollipoiss Kallist, keda huvitab inimeste maailm, mis kollidele on vastik. Kalli on andekas koll ja vanemad panevad ta kollikooli. Seal leiab ta endale sõbra, kuigi kollidel ei ole ju sõpru ... või on? Ja kui kollil on juba sõber, siis kas see tähendab, et ta võiks valida hoopis inimeste maailma? Autor: V.Korzets. Lavastaja ja kunstnik: I.Ulst. Heli-ja valguskunstnik: H.Teppo. Laval Alle-Saija Teatristuudio: Doris Pavlov, Merike Torm, Liivia Vaas, Tiina Neeve, Ingrid Ulst.

TEATRIÕHTU ETENDUSEGA "NAISEVÕTT" 

21.08.2022 kl 19:00

"Naisevõtt" on pealtnäha lihtne ja lõbus lugu sellest, kuidas üks kaupmehetütar lõpuks mehele saab. Nagu heas mehelesaamise loos ikka, on siingi kohal kosjamoor, intriigid ning omavahel konkureerivad väärikad ja veelgi väärikamad peigmehekandidaadid. Lõpuks juhtub see, mis peab - see tähendab, et pruut ja peigmees pannakse paari. Siiski, lihtsakoelist naisevõtulugu pikemalt jälgides saab selgeks, et see on kõike muud kui lihtne. Lugu sõidab inimlike pahede ameerika mägedel üles ning alla, neid vaheldumisi välja naerdes ja halvaks pannes. Üleküpsenud, aga pealiskaudne pruut mängib oma noorte õetütarde survel pidevalt abiellumise mõttega, samas kui õetütarde eesmärgiks on võimalikke peigmehi sorteerides nende sotsiaalne staatus ja materiaalsed hüved.

 

Peigmeesteplejaad on värvikirev, kuid peaaegu igaühel neist on pahed, mis väljanaermist väärivad: ennast püütakse näidata kellegi teisena, eetika puudumist kompenseeritakse libeda keelega ning jämedust õigustatakse tähtsa töökoha ja ajapuudusega. Isegi esmapilgul igati meeldiv ja viisakas ametnikuhärra vaevleb pideva otsustusvõimetuse käes ning ei ole suuteline oma elu eest vastutust võtma. Ootuspäraselt ei hiilga eetikaga ka kosjasobitajad, kes üksteise võidu paaripaneku tuhinas ei põlga alatuid võtteid, et vaid igapäevane leivateenistus alles jääks. Lühidalt, kõik tegelased on ühel või teisel moel pisut pöörased ning seda on kokkuvõttes ka lugu ise. Loos saavad kinnitust vanasõnad, et kõik ei ole kuld, mis hiilgab ja igal oinal on oma mihklipäev.

 

Autor: N. Gogol. Dramatiseerija ja lavastaja: I. Ulst. Laval Alle-Saija Teatristuudio: LIIVIA VAAS (Agafia Tihonovna), HELIN VILL (Arina Panteleimonovna), INGRID ULST (Albina Panteleimonovna), GUNNAR VASEMÄGI (Podkoljošin), ARGO PEETMAA (Kotškarjov), DORIS PAVLOV (Fjokla Ivanovna), MEELIS VAHTRAMÄE (Munne), HENNU KRUKOV (Anutškin), AIVO KIKERMAN (Ževakin), MERIKE TORM või IMBI PALLO (Polina / Dunja).

 

Etendus on kahes vaatuses. Õhtu maksumus on 16 EUR/inimene. Etenduse vaheajal pakutakse õhtuoodet Kalda Loodustalult: pokaalisalat, võileib taluleivast, koogivalik, soojad joogid ja maitsevesi. Õhtuoode on hinna sees. Osaleda saab vaid eelbroneeringuga, tasudes 50% õhtu maksumusest ette. Teine osa broneeringust tasutakse kohapeal. 

Naisevõtt teatriõhtu_2108_huge.jpg
Kogupere metsateater_uus.jpg