top of page

Algas sisesaali rajamine Alle-Saija Teatritalus

Alle-Saija Teatritalule oma siselava ja publikuala rajamine on miski, millest oleme julgenud unistada pärast seda, kui saime valmis oma suvise mänguala ja see teenis edukalt meie esimest teatrisuve. Seepärast võtsime sügise alguses ette projekti Kanepi vallas elujõulise rahvateatrikultuuri arendamise ning kogukonna kultuurialase kaasatuse soodustamise eesmärgil sisesaali ehitamiseKS. Projektiga soovime elavdada kultuurielu ja toetada rahvateatrikultuuri Kanepi vallas, rajades kohalikule kogukonnale rahvateatrikultuuri ning muude seotud kultuuriürituste tarbimiseks püsiva avaliku külastuskoha. Samuti saaks Kanepi vallas tegutsev Alle-Saija Teatristuudio projektiga püsiva sisetingimustes mängu-ja proovide tegemise koha.


Alle-Saija Teatrialule on korralikult organiseeritud ning kvaliteetseid etendusi pakkunud Kanepi teatrisuvi loonud tugeva positiivse kuvandi ja suure publikuhuvi (ning püsiva külastajaskonna). Seetõttu on projekti käigus plaanis rajada talu eluhoone küljes olevasse hetkel tühjana seisvasse maakivist aita sisesaal lava (6,5x4,5m) ning publikualaga väiksemate teatrietenduste ja ürituste korraldamiseks (publikule kuni 50 inimest). Loodavas sisesaalis hakkab proove tegema ja statsionaaris etendusi andma Alle-Saija Teatristuudio, samuti jätkatakse teatrisuvega alguse saanud külalisharrastusteatrite kutsumisega ning teatritalu sisesaali saavad vajadusel kasutada ka kogukonna teised seltsid ning ühingud oma ürituste jaoks.


Projekt on jagatud etappidesse. Projekti I etapp ehk sisesaali ala koos lavaga on esitatud kaasrahastuse saamiseks kohaliku omaalgatuse programmile (KOP). I etapp peaks valmima 2015. suve keskpaigas, misjärel on plaanis sisesaali projekti II etapp - küttesüsteemi ja akende ehitus.

Viimased postitused
Arhiiv
Fotod
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page