Esietendus lugu tööotsija argipäevast
- Mar 22
- 1 min read
21.märtsil kogunes Alle-Saija Teatritallu üle 30 teatrihuvilise, sest taas oli esietenduse päev - publiku ette jõudis Marek Ranne autorilavastus "Robot võttis mu töö ära". See on autobiograafiliste sugemetega humoorikas lugu sellest, kuidas tulle toime, kui kõik muutub automatiseerituks ja inimene selle juures ebavajalikuks. Kui kõik tehakse ära kiiremini, efektiivsemalt ja ambitsioonikamalt, siis lihtsalt inimene lõpuks enam ei kvalifitseeru. Peategelane Margus proovib erinevaid võimalusi, võitleb oma võitlust ja lõpuks adub, et tema põhitöö on ... olla inimene.
Lugu oli proovisaalis alates sügisest ning kahevaatuselise etenduse lõpuks pälvisid tegijad suure aplausi. Paljud vaatajad ütlesid, et tundsid lavalt ära olukordi, mida on ka nende elus ette tulnud. Lavastust mängitakse veel kevadel kahel korral Lõuna-Eestis ning seejärel saab seda alates sügisest näha mitmel pool Eesti kultuurikodades, sh ka teatritalus. Loo dramaturg ja mentor oli Alle-Saija Teatritalu loovjuht Ingrid Ulst, lavastuse väljatoomist toetas Eesti Kultuurkapitali Põlvamaa ekspertgrupp. Aitäh tegijatele, toetajatele ja publikule! Uute kohtumisteni!


























Comments