top of page

Teatrikuu festivalide tuules

11. märtsil toimus Vastse-Kuuste kultuurimajas Põlvamaa harrastusteatrite zanripäev ning nädal hiljem, 18.-19. märtsil kogunesid Valga-, Võru-ja Põlvamaa harrastusteatrid Riidaja kultuurimajas, et tähistada teatrikuud Kagu-Eesti teatritepäeval. Teiste seas astus mõlemal üritusel üles ka Alle-Saija Teatristuudio. Kuigi meie uuslavastus "Surnud hinged" on veel ametlikult proovisaalis, oli trupi sooviks enne esietendust ennast proovile panna publikuga läbimängu tehes ning mis olekski selleks veel parem võimalus kui üks teatrifestival.


Ehkki meie "Surnud hinged" vajab veel lihvimist ja meie jaoks oli festivalil ülesastumise näol tegemist eeskätt praktilise teatriprooviga, inspireeris lavastus züriid, kes leidis koheselt üles lavastuse mõtte: "Me kõik oleme ühtviisi müüdavad, mõni ainult natuke kallim kui mõni teine". Läksime mõlemale üritusele ilma eriliste ootusteta, kuna meie jaoks toimusid need natuke liiga vara - lavastus ei ole ju veel välja tulnud. Siiski tundub festivalitulemuste põhjal, et oleme lavastuse ettevalmistamisega olnud õigel teel. Põlvamaa zanripäeval pälvis meie lavastus parima lavastuse tiitli. Samuti pärjati lavastuses proua Manilovat kehastanud IMBI PALLO parima naisnäitleja preemiaga ning KENT JOOSEP pälvis parima meesnäitleja preemia mõisnik Nozdrjovi rolli eest. Kagu-Eesti teatritepäev õnnestus veelgi paremini - meie lavastus "Surnud hinged" pälvis siingi parima lavastuse tiitli ning Ingrid Ulst ja Janno Puusepp pärjati lavastuse eest ka parima lavastaja preemiaga. See oli meie jaoks suur tunnustus ja ka üllatus, kuna esietenduseni on veel paar nädalat.

Saadud tunnustused koos zürii toetavate sõnadega annavad meile indu ja mängulusti ning julgustavad esietenduseks veelgi hoogsamalt lihvima groteski-reaalsusseguseid karaktereid, kes publiku ja zürii poolt festivalil väga hästi vastu võeti. Palju on neid, kelle abita me poleks lavastuse ettevalmisega nii kaugele jõudnud. Lavastusele on rahaliselt õla alla pannud Eesti Kultuurkapital. Sisulise ja korraldusliku poole pealt on hindamatuks abiks olnud Anne-Mai Tevahi, Ain Saviauk, Ilvi Suislepp, Urmas Kivirand ja Kanepi Gümnaasiumi, Marju Jalas ja Kanepi Seltsimaja, Andrei Harkov, Mesipuu talu ja Kanepi Aiand. Täname kõiki toetajaid ning abilisi! Lavastuse fotojäädvustus on kättesaadav SIIN. Kohtumiseni juba esietendusel!

Viimased postitused
Arhiiv
Fotod
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page